KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177444
*
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 18:51:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:19
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:34
*
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 18:51:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:19 -
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:34